Reservationer Kunskapens hus
Det går inte att reservera läromedel från Kunskapens hus.
212633
Skogsmulle och besökarna på ön / text: Susanne Adolfsson ; bild: Lars Bällsten.
Utgivningsår: 2021
Språk: Svenska
Medietyp: Bok
Upplaga: Första upplagan
Förlag: Story House Egmont
Anmärkning: Originalupplaga 2021 Kolofon: "Skogsmulle skapades 1957 av Gösta Frohm" Bakre omslag: "Friluftsfrämjandet"
Antal reservationer: 0
Innehållsbeskrivning
Barnens bästa vän i skogen har fått nytt utseende och under kommande år släpps helt nya sagoberättelser. Först ut var Skogsmulle och den röde fjädern hösten 2020, bok nummer två om den populära figuren: Skogsmulle och den ledsna fågeln, kom våren 2021 och hösten 2021 kommer den tredje boken om Skogsmulle; Skogsmulle och besökarna på ön.
Här finns titeln:

Andra titlar av samma författare
Liknande titlar
Logga in
Sök vidare
Om författaren

Läs mer
Sök på andra webplatser
Obs!
Tänk på att välja "rätt" medietyp!
Du som vill låna vanliga ljudböcker att lyssna på väljer "Ljudbok, CD" eller "Ljudbok, MP3". Står det istället "Talbok, DAISY" innebär det att boken är till för synskadade, dyslektiker med flera.
Du som vill låna vanliga ljudböcker att lyssna på väljer "Ljudbok, CD" eller "Ljudbok, MP3". Står det istället "Talbok, DAISY" innebär det att boken är till för synskadade, dyslektiker med flera.