Reservationer Kunskapens hus
Det går inte att reservera innestående böcker på biblioteket på Kunskapens hus. Kontakta Kinna bibliotek på telefon: 0320 21 70 90 eller epost:bibliotek@mark.se så hjälper vi till.
178203
Den hemsökta grammofonen / text: Thomas Kingsley Troupe ; illustrationer: Rudy Faber ; översättning: Marie Helleday Ekwurtzel.
Utgivningsår: 2018
Språk: Svenska
Medietyp: Bok
Förlag: Hegas
Anmärkning:
Första svenska upplaga 2018.
Ingår i svit av fristående verk.
Svårighetsgrad: Lix 19, Hegas-nivå 4.
Originaltitel: Phantom's favorite
Antal reservationer: 0
Innehållsbeskrivning
Den andra boken om Antikligan som består av Vilmer, Hai, Juno och Isa. Den här gången har tvillingarnas föräldrar lyckats sälja en urgammal skivspelare som aggressivt vägrar spela skivor. Kan ligan lösa mysteriet med den spökande skivspelaren innan rykten börjar spridas om att affären Gamla tider säljer hemsökta antikviteter? Och kommer Vilmer att våga berätta vad han känner för Juno? Lättläst.
Här finns titeln:

Andra titlar av samma författare
Liknande titlar
Logga in
Sök vidare
Om författaren

Läs mer
Sök på andra webplatser
Obs!
Tänk på att välja "rätt" medietyp!
Du som vill låna vanliga ljudböcker att lyssna på väljer "Ljudbok, CD" eller "Ljudbok, MP3". Står det istället "Talbok, DAISY" innebär det att boken är till för synskadade, dyslektiker med flera.
Du som vill låna vanliga ljudböcker att lyssna på väljer "Ljudbok, CD" eller "Ljudbok, MP3". Står det istället "Talbok, DAISY" innebär det att boken är till för synskadade, dyslektiker med flera.