Reservationer Kunskapens hus
Det går inte att reservera innestående böcker på biblioteket på Kunskapens hus. Kontakta Kinna bibliotek på telefon: 0320 21 70 90 eller epost:bibliotek@mark.se så hjälper vi till.
139531
-och bingo är bara för de förlorade / Linda Belanner, Fredrik Persson.
Utgivningsår: 2013
Språk: Svenska
Medietyp: Bok
Förlag: Bonnier Carlsen
Anmärkning:
Originalupplaga 2013.
Angående författarens härmed sammanhängande verk se: Du kanske inte vet det, men Döden spelar faktiskt inte handboll.
Antal reservationer: 0
Innehållsbeskrivning
Andra boken om Mattias och Döden som egentligen heter Göran. Dödens andreman Sebastian är för bra på sitt jobb. Göran hinner inte med att leverera de döda vidare dit de ska efter döden. De samlas i stadens bingohallar som är dödens väntrum. När de inte kommer vidare så sipprar alla deras hemligheter ut till de levande.
Här finns titeln:

Lika fantastiskt beskrivande och spännande som föregångaren. Hoppas att de en vacker dag blir tv-serie eller något i den stilen.
2013-06-07
Andra titlar av samma författare
Liknande titlar
Logga in
Sök vidare
Om författaren

Läs mer
Sök på andra webplatser
Obs!
Tänk på att välja "rätt" medietyp!
Du som vill låna vanliga ljudböcker att lyssna på väljer "Ljudbok, CD" eller "Ljudbok, MP3". Står det istället "Talbok, DAISY" innebär det att boken är till för synskadade, dyslektiker med flera.
Du som vill låna vanliga ljudböcker att lyssna på väljer "Ljudbok, CD" eller "Ljudbok, MP3". Står det istället "Talbok, DAISY" innebär det att boken är till för synskadade, dyslektiker med flera.