Reservationer Kunskapens hus
Det går inte att reservera innestående böcker på biblioteket på Kunskapens hus. Kontakta Kinna bibliotek på telefon: 0320 21 70 90 eller epost:bibliotek@mark.se så hjälper vi till.
116240
Megakillen - en stjärna på teatern / Martin Olczak, Anna Sandler.
Utgivningsår: 2009
Språk: Svenska
Medietyp: Bok
Förlag: R&S
Anmärkning:
Originalupplaga 2009.
Ingår i svit av fristående verk.
Antal reservationer: 0
Innehållsbeskrivning
Den femte boken om Megakillen, Melker Jonsson. Inför galapremiären på Småtorpsteatern är alla förväntansfulla. Men plötsligt stjäl den stora skådespelaren Betty Boström hela teaterkassan och alla blåbärsmuffins. Men är det verkligen hon?.
Här finns titeln:

Boken handlar om Melker, Molly och Zeppelin. Zeppelin är Melkers och Mollys kråka. Melker har en hemlighet. Han är Megakillen! Det ska vara en teater i Småtorp. Innan teatern ber Betty, en av skådespelarna, Megakillen att komma till teatern, då hon har fått ett konstigt brev... Jag tyckte boken var spännande, mystisk och fantasifull.
2013-07-23
Andra titlar av samma författare
Liknande titlar
Logga in
Sök vidare
Om författaren

Läs mer
Sök på andra webplatser
Obs!
Tänk på att välja "rätt" medietyp!
Du som vill låna vanliga ljudböcker att lyssna på väljer "Ljudbok, CD" eller "Ljudbok, MP3". Står det istället "Talbok, DAISY" innebär det att boken är till för synskadade, dyslektiker med flera.
Du som vill låna vanliga ljudböcker att lyssna på väljer "Ljudbok, CD" eller "Ljudbok, MP3". Står det istället "Talbok, DAISY" innebär det att boken är till för synskadade, dyslektiker med flera.